Üyelik Girişi
Videolar
Twitter Sayfamız
Facebook Sayfamız
İnstagram Sayfamız

Anasayfa

Türkiye'de vitray dendiği zaman çok eski tarihlerden gelen bir sanat kültürü , vitray ustalarının bu sanatı öğrenme ve uygulama esnasında yıllarını bu işe adamaları ile birlikte ortaya çıkan vitray eserleri aklımıza gelir.Işığın renklerle dansı olarak nitelendirilebileceğimiz Vitray çalışmalarımızı sizlere sunmaktan mutluyuz.
Vitray, renkli cam parçalarıyla, belli bir kompozisyona yönelik olarak oluşturulan resimsel bir anlatımdır. Gücünü ve etkisini ışıktan alır. Dolayısıyla bir mekanda, doğal ya da yapay ışığın var olduğu her birimde vitray kullanılabilir. Aslında yaptığımız şey, ışığı, mekanda yaratması istenilen etkiye göre, renkli camlar aracılığıyla disipline etmektir ve bunu yaparken, tek bir kare formdan tutun da, çok detaylı bir resim kompozisyonuna kadar istenilen herşey anlatılabilir.
Biten kristal kapı çalışmamız.Kristal kapılarımız sizler için en iyi şekilde yapılarak evinize şık bir görüntü oluşturmaktadır. Diva Vitray Cam olarak Ankara başta olmak üzere Tüm Türkiye'de Kristal kapı , kristal pencere yapımında ustalıkla mekanınıza muhteşem bir görüntü vererek hizmet vermekteyiz. Dar mekanlara daha şeffaf ve genişlik duygusu veren kristal kapı ve pencerelerde kullanılan motifler tasarımlarında vitray cam sanatını kullanarak hayat veren profesyoneller arasında başı çeken Diva Vitray Cam ,profesyonel kadrosu ve yılların tecrübesiyle vitray cam sektöründe kendini göstermektedir. Yapmanız gereken mekanınızda kristal kapı ya da pencerenizin hangisi ya da hangileri olduğunu seçmek , kristal pencere ya da kapıda kullanılan motife karar vermek üzere Diva Vitray Cam aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak bağlantıya geçmenizdir. Telefon : (0 312) 348 47 50 GSM : (0 532) 353 27 84 Faks :
Epoksi; likit olarak uygulanan ve kuruduktan sonra suya, asitlere ve alkaliye dirençli bir madde haline gelen zaman içerisinde bu direncini yitirmeyen, kolay temizlenen, mekanik mukavemeti yüksek, tekne yapımı ve onarımı dahil bir çok alanda kullanılan yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir. Epoksi 1993 yılında Almanya’da bulunmuştur. Epoxy adı, Yunanca “Epi (Üzerinde)” ve “Oxy (Keskin/Asitli)” kelimelerinin birleşmesinden meydana gelmiştir.
Kapılarınızda eşsiz bir konsept istiyorsanız kapı camlarınızda Vitray sanatının türlü tüırlü desen ve modelleriyle farklı bir atmosfer oluşturmanız pekala mümkündür.Vitray sanatı günümüzde eğitimini alanlar için bile sürekli atolye çalışması yapılarak belli bir ustalığa gelinen oldukça meşakatli ancak sonuçları tatmin edici bir sanat kimilerine göre zanaattır.
Geçmişe dönülüp bakıldığında Türklerin kendini gösterdiği sanat dallarından biri olarak geçen vitray sanat dalı günümüz Türkiyesine kadar gelmiş olup Türkiye'de Vitray yada Türkiyenin vitray ustaları dendiğinde Diva Vitray bu sanat dalında Ankara başta olmak üzere tüm Türkiyeye hizmet vermektedir.
Kendi evinin planı çizilirken birebir ilk günden işin içinde olma şansı bulanlar hariç , yapılmış konutlardan ev alan ev sahiplerini bu konu ilgilendirebilir. Evin odalarının gereğinden fazla büyük olduğunu düşünüyorsanız ancak duvar ördürmek istemiyorsanız ve evinizde bakmaktan keyif alacağınız alanlar oluşturmaktan zevk alıyorsanız. Vitray oda bölmeleri bu probleminizin en şık çözümlerinden biri olmaktadır.
Vitray cam sanatını, evlerde, otellerde, oyun salonlarında, camilerde ve bunun gibi birçok yerlerde görmekteyiz. Vitray cam sanatı hem renkli camların birleşmesiyle oluşturulan yapıyı hem de bunu yapma sanatını ifade etmek için kullanılır. Vitray genel olarak renkli cam parçalarının kurşun dolgu malzemesiyle birleştirilerek lehimlemesiyle yapılır. Öyle olmasına rağmen tasarımını zenginleştirmek için boyanmış camlar ve pirinç renkli birleştirme malzemesi de kullanılabilir.
Ankara'da Vitray cam Çalışması yaptırmak için doğru adrestesiniz. Profesyonel ve usta ekibimizle hizmetinizdeyiz.Cam yüksek sıcaklıkta eriyik halden hızlı bir biçimde oda sıcaklığında soğutulan ve bu esnada kristalleşme göstermeyen amorf (yarı düzenli yapıda) bir malzemedir.
Vitray, köklü geçmişiyle çeşitli kültürlerde şekillendiği için farklı kullanım şekli ve tekniklere sahip. İlk bilinen cam kesim tekniği önceden cam üzerine tebeşir ile çizilen desenin ucu ısıtılmış bir demir parçası ile kesilmesi tekniğiydi. Kesim sırasında camın soğuması için su ile ıslatılıyor ve işlem cam iyice kırılana kadar devam ediyordu. Daha sonra Vitray ustaları daha küçük parçaları elde etmek için kükürt tekniği ile kesim yapmaya başladılar. Kesilen parçalar temizlenip kesim şekline göre tutkal kullanılmadan yapıştırılıyordu. Sonra cam üzerine desen işleniyordu. Bezeme bitince camlar kurşun içine gömülürdü. Yani, H kesitindeki kurşun çubukların arasına yerleştiriliyor ve lehim ile kurşunlar kalaylanarak camlar sabitlenirdi. Bilinen geleneksel yöntemlerin dışında farklı bir yöntem bulan Lois Comfort Tiffany, kendi ismiyle anılan vitray tekniğini geliştirdi. Kurşun çubuklar yerine bakır folyo şeritler bu teknikle kullanıldı.
 1