Üyelik Girişi
Videolar
Twitter Sayfamız
Facebook Sayfamız
İnstagram Sayfamız
Vitray ,Renkli Cam ve Dekorasyon

Vitray uygulamanın yapılacağı ortamlarda ışık var iseher yerde vitray kullanılabilir. Konut, villa, ofis, restaurant, alışveriş merkezi, otel benzeri her türlü özel veya genel mekanın, yapının tavan aydınlatmalarında, merdiven kovası gibi cephe aydınlıklarında; giriş kapılarında; iç mekanlardaki kapılarda, duvar panosu veya paravan olarak mekan bölümlemesinde dekoratif çözümler yaratılabilir. Dekoratif çözümler için Diva Vitray Camı aramanız yeterlidir. Diva Vitray Cam Telefon Numarası: (0 312) 348 47 50
 
Türkiye'de her ile vitray cam süsleme sanatında hizmet veren, vitray modelleri ve vitray uygulamalarındaki ustalığı ile eşsiz görsellik harikalarını siz müşterilerine sunmaktadır.

Dekoratif camlar; düz cama sonradan asit yardımı ile şekil verilmesi ile elde edilir. Dekoratif camların kullanım alanı çok geniştir ve genellikle oda ve salon kapılarında, mutfak dolaplarında, duşa kabin ve ara bölmelerde yaygın olarak kullanılır.

Özel tasarımlanmış desenleri ve renk seçenekleri ile iç ve dış mekanlara yeni boyutlar katar .

İç mekanda vitray;
  • ıslak hacimler (banyo-duş kabini) ,
  • kapılar, ara bölmeler,
  • raf camlamaları (ev eşyası, buzdolabı),
  • mutfak ve banyo dolap kapakları  
  • mobilyalarda uygulanabilir.
Dış mekanda vitray uygulamaları :

  • balkon camlamalarında,
  • vitrin yan panellerinde,
  • bölme panolarında,
  • aydınlık camlamalarında
kullanılabilir.

Renkli Cam ve Vitray:

Önceleri hep büyük mimari yapılarda rastlardık bu süsleme sanatına. Çok özel ve o büyük yapılara dair birşeydi sanki, onlara özeldi. Camilerin pencerelerindeki o rengarenk camlardı bize göz kırpan, baktıran. 

Renkli cam parçalarından yapılan yarı saydam pencere süslemesi. Renkli camın mimarîye girişi ve kendine özgü bir sanat oluşturuşuna dair elimizdeki en eski buluntular XII. yy.a aittir. Oysa, renkli camın varlığı ve çeşitli kullanım biçimleri çok eskilere gider. 

Vitray ve Dekorasyon :

Vitray renkli camların belli bir kompozisyon düzeni içinde bir araya getirilmesi ile yaratılan sanat tekniğidir. Kısaca Cam süsleme sanatıdır. Camın yumuşak ve işlenebilir bir malzeme olma özelliği, renkleri, transparanlığı sayesinde, çok sayıda teknikle, çeşitli enstrümanlar kullanarak büyüleyici eserler yaratmak mümkündür. 

Tasarımlar hayal gücüyle sınırlıdır. Sanatçının bilgi, becerisi, emeğiyle yaratılan eserler bulunduğu mekanın özellikleri ve ışığının katkısıyla değerini arttırır. Geçmişteki vitray örneklerine büyük ve çok özel mimari yapılarda, kilise, camii gibi dinsel mekanlarda rastlanılan bu süsleme sanatı günümüzde çok yaygın olarak, evlerde, otellerde, ve birçok mekanda kapı camları, pencere camları, merdiven boşluğu pencereleri, mutfak - banyo dolap kapakları, tavan camları - kubbe, ışıklı duvar panoları, ayırıcı paneller -paravanlar – seperatörler, masa, lamba – abajur – aplik ve özgün hediyelik eşyalarda dekorasyon ve aydınlatma amaçlı kullanılmaktadır. 

Tiffany (Bakırlı) Vitray, Kurşunlu Vitray, Boyama Vitray, Kristal (Bizoteli) Vitray, Mozaik (Yapıştırma) Vitray, Alçı Vitray, Macunlu Vitray, Dekoratif Ayna çalışmaları (asit gravür -asit oyma – asit indirme), Asit Koparma (jirve), Dekoratif Kumlama Cam (Sablaj), Füzyon -Fizyon Cam (Eriyik), Tifani Lamba gibi değişik vitray ve cam teknikleri ile yapılan uygulamalar kişiye ve mekana özel olarak tasarlanır. 

Siz de mekanınıza ,evinize, ofisinize , konutunuza ,binanıza özel bir duruş vermek isterseniz ister içmekan vitray ister dış mekan vitray çalışmasında hizmetinizdeyiz.

  
2158 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın